28.V.2017 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.      Dzisiaj wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.      Dzisiaj w parafii gościmy ks. Łukasza Grona – naszego rodaka obecnie pracującego koło Odessy na Ukrainie. Bóg zapłać za wygłoszone świadectwo pracy misyjnej. Po mszy św. ks. Łukasz zbierze przed kościołem dobrowolne ofiary na wsparcie parafii w Jużnoukraińsku.

3.      W środę, 31 maja, wypada Święto Nawiedzenia NMP. Porządek mszy św. zwykły.

4.      W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela miesiąca czerwca. Wszystkie czuwania i adoracje bez zmian.

5.      Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 17.00 do 18.00.

6.      Nabożeństwo Pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych w sobotę po mszy św. o godz. 7.00.

7.      W następną niedzielę, 04 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8.      W następną niedzielę, 04 czerwca, po każdej mszy św. przed kościołem będą zbierane do puszki ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.      Przygotowujemy się w naszej parafii do perygrynacji kopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Nawiedzenie figury będziemy przeżywali 05 i 06 czerwca (poniedziałek i wtorek) bieżącego roku.

10. Dziś , w Sali różańcowej, przy Bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej o godz. 19.15 będzie przedstawiony spektakl pt. „Artysta Miłosierdzia” o św. Bracie Albercie. Wstęp wolny.

11. Chełmski Dom Kultury zaprasza do Kina Zorza na film „Teraz i w godzinę śmierci”. Ten zrealizowany z rozmachem obraz stara się odpowiedzieć na pytanie jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa, z którą splatają się losy pojedynczych ludzi i całego świata. Film wyświetlany będzie w Kinie Zorza 03 czerwca o godz. 20.30 oraz 04 czerwca o godz. 16.00.

12. W ostatnim czasie została złożona ofiara bezimiennana potrzeby kościoła w wysokości 2.000 zł. Za tę ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. W następną niedzielę, 04 czerwca, będzie okazja do zapoznania się z doświadczeniem osób chodzących na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Może też innych zachęci to do decyzji o wyruszeniu na pielgrzymi szlak.

14. Przypominamy, że w dniach od 12 do 14 lipca chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę na zachód Polski. Trasa będzie biegła przez Świebodzin (figura Chrystusa), Rokitno (Sanktuarium MB Słuchającej), Głogowiec (dom rodzinny św. Siostry Faustyny Kowalskiej) i zwiedzanie Berlina. Koszt pielgrzymki ok. 500 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.

15. Przypominamy również o organizowanej pielgrzymce śladami św. Jana Pawła II, bł. Karoliny Kózkówny i św. Brata Alberta, w dniach od 16 do 18 czerwca (weekend po Bożym Ciele). W programie pielgrzymki jest Zabawa (miejsce życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny), pustelnia św. Brata Alberta, dom wypoczynkowy św. Jana Pawła II oraz Ludźmierz, Zakopane, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska. Cena: ok. 300 zł. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Roli.

16. Zebraliśmy już komplet osób na pielgrzymkę do Medjugorie. Gdyby ktoś się jeszcze zdecydował będziemy wpisywali na listę rezerwową. Osoby zapisane prosimy o wpłatę zaliczek.

17. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość Niedzielny.

W ubiegłym tygodniu znaszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: †Krystyna Kieller (l. 85) i †Halina Baran (l. 62)