21.V.2017 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.      Dzisiaj wypada 6. Niedziela Wielkanocna.

2.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

3.      W następną niedzielę, 28 maja, będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4.      W następną niedzielę, 28 maja, będziemy w parafii gościli naszego rodaka ks. Łukasza Grona z Odesssy. Przez całą niedzielę będzie on głosił Słowo Boże oraz świadectwo pracy na Ukrainie, a przed kościołem po każdej mszy świętej będzie zbierał dobrowolne ofiary na budowę kościoła i prowadzenie działalności misyjnej.

5.      Poświęcenie pól ogłoszone na przyszłą niedzielę zostało przesunięte na późniejszy termin, tj. 11 czerwca.

6.      W dniach 5. i 6. czerwca (poniedziałek i wtorek) nasza parafia będzie przeżywała perygrynacjękopii figury św. Michała Archanioła z Gargano. Będzie to ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Perygrynację poprowadzą Ojcowie Michalici. Od soboty, 27 maja, rozpoczniemy nowennę do św. Michała Archanioła, nauczymy się kilku nowych pieśni. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

7.      Przypominamy, że w dniach od 12 do 14 lipca chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę na zachód Polski. Trasa będzie biegła przez Świebodzin (figura Chrystusa), Rokitno (Sanktuarium MB Słuchającej), Głogowiec (dom rodzinny św. Siostry Faustyny Kowalskiej) i zwiedzanie Berlina. Koszt pielgrzymki ok. 500 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii. Już kilka osób się zgłosiło i czekamy na kolejne.

8.      Przypominamy również o organizowanej pielgrzymce śladami św. Jana Pawła II, bł. Karoliny Kózkówny i św. Brata Alberta, w dniach od 16 do 18 czerwca (weekend po Bożym Ciele). W programie pielgrzymki jest Zabawa (miejsce życia i męczeństwa bł. Karoliny Kózkówny), pustelnia św. Brata Alberta, dom wypoczynkowy św. Jana Pawła II oraz Ludźmierz, Zakopane, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska. Cena: ok. 300 zł. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Roli.

9.      Nasza parafia organizuje 9-dniowe „wakacje z Bogiem” w Zakopanem w dniach od 24 czerwca do 02 lipca. Do udziału zapraszamy rodziny i osoby indywidualne. Cena ok. 400 zł. Szczegółowe informacje u ks. Marcina Roli.

10. Dzisiaj, o godz. 19.00, w Parafii Narodzenia NMP na Górze Chełmskiej, będzie spotkanie uczestników i chętnych osób na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, Gość Niedzielny, Niedziela i mały Gość Niedzielny.

12. W ubiegłym tygodniu znaszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: †Elżbieta Fituła (l. 66), Michał Dolot (l. 40) i Ryszard Krzysiak (l. 73)