Oaza Dzieci Bożych

    Oaza Dzieci Bożych to najmłodsza grupa w ramach Ruchu Światło - Życie w naszej parafii. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00 w salce przy kancelarii. Zajęcia  mają na celu pogłębiać formację religijną dzieci. Cel ten realizowany jest przez modlitwę i zabawę. Animatorami tej grupy są: Irena Łuka studentka UMCS i ks. Paweł Janczak. Na cotygodniowe spotkania zaproszone są wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej.  

 

14 marca 2009 r.

Pielgrzymka do Kodnia i Jabłecznej

14 marca br. najmłodsza grupa oazowa działająca przy naszej parafii wyjechała na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. W wyjeździe wzięło udział 18 dzieci, animatorka grupy Irena Łuka, dwie mamy i ks. Artur Sura.

            Punktem centralnym pielgrzymki była msza św. przed obrazem Matki Bożej Kodeńskiej. Miejscowy ks. proboszcz zapoznał nas z historią cudownego obrazu i całego sanktuarium. Następnie zwiedziliśmy muzeum misyjne. Eksponaty, które oglądaliśmy pochodzą z odległych krajów gdzie pracują misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej(gospodarze i opiekunowie sanktuarium w Kodniu). Potem przeszliśmy na tamtejszą kalwarię, gdzie modliliśmy się i podziwialiśmy piękne stacje męki Pańskiej.

            W drodze powrotnej wstąpiliśmy do prawosławnego klasztoru w Jabłecznej. Do domów wróciliśmy pełni wspaniałych wrażeń. Zapraszamy chętne dzieci, aby dołączyły do naszej grupy. Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 1000 w salce przy kancelarii.

Galeria zdjęć